Türkiye Change Country

KCI, Systagenix'i Satın Alıyor

Released : 30 Temmuz 2013

Bu Stratejik İşlemle KCI, Küresel Pansuman Piyasasında Ürün Çeşitliliğine Giderken Liderlik Konumunu da Pekiştiriyor

3,4 Milyar Dolarlık İleri Düzey Pansuman Piyasasına Ulaşarak KCI'nın Köklü Müşteri İlişkilerini, Marka ve Ticari Ölçeğini Daha da İleriye Taşıyor

Tamamlayıcı Ürün Porftöyü, Sağlık Çalışanlarına ve Hastalara Yönelik Kategorisindeki En İyi Çözümleri Daha Yukarılara Taşıyor
 

SAN ANTONIO—Teksas ve GATWICK, İngiltere – 30 Temmuz 2013 Kinetic Concepts, Inc. (KCI), ileri düzey pansuman (AWC) ürünlerinde köklü bir tedarikçi olan İngiltere merkezli Systagenix firmasını 485 milyon dolar bedel karşılığında satın almaya yönelik kesin sözleşme imzaladığını bugün ilan etti. Systagenix ve KCI birlikteliği, KCI'nın pansuman ürünlerindeki küresel düzeyde lider konumunu, tüm dünyada tıp uygulamalarını değiştirmeyi ve hastaların yaşamlarını geliştirmeyi amaçlayan çeşitlendirilmiş ürün portföyüyle daha da yukarılara taşıyacak.

TKCI Başkanı ve Genel Müdürü Joe Woody, “Systagenix firmasının satın alımı, dönüşümsel tedavi çözümlerinin dünya lideri olarak stratejimizi ve vizyonumuzu geliştirecektir. Bu önemli stratejik yatırım, KCI'nın pansuman ürünlerindeki küresel portföyünü çeşitlendirecek ve pansuman sektöründe güvenilir ve üstün kalitesiyle rekabet avantajımızı güçlendirecektir", şeklinde konuştu. “KCI ile Systagenix birlikteliği, bütün bir pansuman ürünleri yelpazesinde hep kazanacak bir platform oluşturuyor. Kategorisinin en iyisi olan ve hasta bakımının genel maliyetini azaltmaya yardımcı olan sonuçlarla, klinik tedavi uzmanlarının ve onların hastalarının pansumana dair bütün ihtiyaçlarını karşılama kabiliyetimizi güçlendirmektedir.”

Bu satın alma işlemi, KCI'nın arttırılmış gelir çeşitliliği ve coğrafi genişlemeyi amaçlayan stratejisi kapsamında önemli bir adımdır. Böylece KCI'nın, yüzde 3 - 5 genel kategori artışı olan 3,4 milyar dolarlık AWC piyasasına daha kolay ulaşması sağlanacaktır. Systagenix, AWC piyasasında önemli bir konuma sahiptir ve kolajen sargılarda piyasa lideridir. Bunun yanı sıra KCI'nın parçası olarak Systagenix'in gelişen köpük ve temas katmanları kategorilerindeki gücü, daha fazla piyasa payı alacak şekilde dengelenebilir. Systagenix ürünlerinin birçoğu tamamlayıcıdır ve büyük ölçüde KCI'nın temel negatif basınçlı yara tedavisi (NPWT) ürünlerinin öncesinde, sırasında ve sonrasında kullanılır. Bu satın alım, Şirketin yakın geçmişte CelluTome™ Sistemi nakil sonrası teknolojisini başarılı bir biçimde satın almasının ardından gerçekleşmektedir ve KCI'nın sektör lideri olarak şöhretini tüm dünyadaki pansuman ürün yelpazesinde edineceği güçlü rekabet konumuyla daha da yukarıya taşımaktadır.

Systagenix'in nemli yara sargılarına odaklanan geniş ve yenilikçi AWC ürün portföyünde – kolajen sargıda piyasa lideri PROMOGRAN PRISMA®, TIELLE® (köpük) ve ADAPTIC® (yapışmayan temas katmanları) ürünleri bulunur. Systagenix'in imalat, pazarlama ve satış ekipleri, 100'den fazla ülkede her ay 20 milyondan fazla ileri düzey pansuman sargısının tedarikini ve dağıtımını yapmaktadır. Daha önceden Johnson & Johnson bünyesinde yer alan şirketin tüm dünyadaki yaklaşık 800 çalışanı arasında cilt ve yara bakımını daha da geliştirmeyi amaçlayan deneyimli bir araştırma ve geliştirme ekibi de bulunmaktadır. Systagenix'in uzmanlığı ile KCI'nın yenilikçi ürünleri bir araya geldiğinde müşteriler için katma değer yaratacak ve hastaların iyileşme sürecinin hızlanmasına, komplikasyonlarının azalmasına yardımcı olacaktır.

Systagenix Genel Müdürü Ernest Waaser, “Bu, pansuman alanında yenilikçilik ve hastalar üzerindeki sonuçların iyileştirilmesi konularında kararlılık taşıyan iki lideri bir araya getiren benzersiz ve heyecan verici bir fırsattır" açıklamasında bulundu. “KCI'nın güçlü klinik kabiliyeti, coğrafi konumu, tamamlayıcı ürünleri ve yerleşmiş altyapısı, Systagenix'in uzun vadeli büyüme potansiyelini daha da artıracaktır. KCI'ya katılmaktan çok mutluyuz ve bu birlikteliğin tüm dünyadaki çalışanlara, müşterilere ve en önemlisi de hastalara çok önemli faydalar sağlayacağına inanıyoruz.”

Bu işlemle bağlantılı olarak One Equity Partners LLC (OEP), başlangıç aşaması tanı faaliyetleri için Systagenix bünyesinde, satın alımın ardından OEP tarafından tek bir işletme olarak kontrol edilecek ve işletilecek ayrı bir birim oluşturacaktır. Bunun yanı sıra KCI, WOUNDCHEK™ Protease Status ürünlerinin dağıtımı için de tanı işletmesiyle uzun vadeli bir stratejik işbirliğine gidecektir. WOUNDCHEK™ ürünü, Systagenix tanı işinin amiral gemisidir ve klinik uzmanlarının ileri düzey pansuman tedavilerini daha etkin biçimde değerlendirmelerine ve hedeflemelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

KCI’nın Systagenix'i satın alımı, yürürlükteki tröstleşme önleyici onaylar gibi mutat tamamlama şartlarına tabidir. İşlemin 2013 yılının dördüncü çeyreğinde sonuçlandırılması beklenmektedir.

Goldman, Sachs & Co. (baş danışman), BofA Merrill Lynch ve Morgan Stanley, KCI'nın finansal danışmanlığını yapmaktadır. Bu işleme yönelik özel borç finansmanı, BofA Merrill Lynch, Morgan Stanley ve Goldman, Sachs & Co. tarafından sağlanmaktadır. Simpson Thacher & Bartlett LLP ve Kirkland & Ellis LLP ise KCI'nın hukuki danışmanlığını yapmaktadır. Jones Day, Systagenix'in hukuk danışmanlığını yürütmektedir.
.

KCI Hakkında

KCI, tüm dünyada 65'ten fazla ülkede müşterilere ve hastalara yönelik yenilikçi, yüksek teknolojili dönüşümsel tedavi çözümlerini anlamaya, geliştirmeye ve ticarileştirmeye kendini adamış, küresel düzeyde lider bir medikal teknoloji şirketidir. Genel merkezi Teksas'ta San Antonio'da bulunan KCI, sağlık profesyonellerinin sürekli dönüşerek gelişen ihtiyaçlarını karşılayacak müşteri esaslı yenilikler geliştirerek tedavi bilimini ileriye taşımakta ve hasta bakımına olumlu katkılar yapmakta kararlıdır. KCI'nın sahibi olduğu negatif basınç teknolojileri, bakım personelinin çok çeşitli yara tipini tedavi etme biçiminde devrim sayılabilecek değişimler sağlamıştır. V.A.C.® Terapi Sistemi, tüm dünyada 7 milyondan fazla yarada kullanılmıştır. KCI ile ürünleri hakkında ilave bilgiler www.kci1.com adresinde bulunabilir.

 

Systagenix Hakkında

Systagenix firması, yenilikçi pansuman ürünlerinde Johnson & Johnson profesyonel pansuman işletmesinin One Equity Partners tarafından satın alınmasının ardından 2008 yılında kurulmuş olan bir dünya lideridir. Systagenix firması yara pansumanına, ileri düzey yara teşhisi ve tedavisi çözümlerinin geliştirilmesine ve pazarlanmasına, tüm dünyada her ay 20 milyondan fazla ileri düzey yara sargısı tedarik edilmesine kendini tam anlamıyla adamıştır. Systagenix'in cilt ve yara bakımındaki uzun yıllara dayanan kararlılığı, İngiltere'nin Kuzey Yorkshire bölgesinde Gargrave Yara İyileştirme Mükemmelliyet Merkezi'ndeki ARGE bilim insanlarından oluşan deneyimli bir ekip tarafından geliştirilen yenilikçi cilt bakımı tedavileriyle başladı. Tüm dünyada 800 civarında çalışanı olan Systagenix, 100'den fazla ülkeye ürün ve hizmet dağıtımı yapmaktadır.

 

Daha fazla bilgi için irtibat bilgileri:

 

KCI için:
Mike Barger
KCI Kurumsal İletişim
Telefon: +1-210-255-6824
E-posta: mike.barger@kci1.com

 

Systagenix için:
Paolo Di Vincenzo
Systagenix Kurumsal İletişim
Telefon: +44 (0) 1293 842 087
E-posta: Paolo.DiVincenzo@systagenix.com
 

KCI Yatırımcıları için:
Charlotte McCrum
Brunswick Group LLC
Telefon: +1-212-333-3810
E-posta: cmccrum@brunswickgroup.com
.


Hastalara Yönelik Önemli Mesaj

Yasal Uyarı | Gizlilik Politikası | Bize Ulaşın


Telif Hakkı © 1998 – 2013 KCI Licensing, Inc Tüm Hakları Saklıdır.     DSL#12-0298.TR
Bu Web sitesinde yer alan bilgiler yalnızca Türkiye'de görüntülenecek şekilde ve bu amaçla hazırlanmışlardır. Bu Web sitesi, farklı ülkelerde bulunan veya bulunmayan ve mümkünse, farklı ülkelerde farklı göstergeler ve sınırlamalar için bir düzenleyici makam tarafından onay veya izin almış ya da almamış olan ürünler hakkında bilgiler içerir.